Rozważasz nabycie wiertarko-wkrętarka Bosch aczkolwiek nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, jakie jest szczególnie przydatne, ale i łatwe w eksploatacji. Korzystnie ją mieć w naszym w domu. Jest urządzeniem koniecznym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe lub ogromne. Wyposażone są w uchwyty, dzięki jakim wkładamy bity, a te z kolei pasują do innych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch akumulatorowa czy zasilana z sieci? Pierwsza spośród nich, jaka ma akumulatory może być użytkowana w ciężko dostępnych miejscach. Są one zwykle wygodne i praktyczne. Ich ważna wadą jest mała moc, więc wiercenie w trudnych materiałach takich jak beton może zakończyć się niepowodzeniem. Wymagamy dodatkowo pamiętać o ich ładowaniu. Przy dłuższym okresie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w asortymencie, jednak, jednak potrafimy kupić drugi, aby w razie rozładowania pierwszego można z niego korzystać. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest bardziej wydaja i posiada potężniejszą siłę. Jednak wiąże się to z konkretniejszym ciężarem. Może być ona przez to mniej poręczna w użyciu. Innym ważnym aspektem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o ogromniejszej energii będzie cięższa oraz mniej poręczna, ale za to poradzi sobie dobrze z każdym materiałem. Możemy je zdecydowanie rozbić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o pełniejszym zakresie urządzenia stosowane przez ekspertów.

Kolejnym szczególnie ważnym elementem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy chcemy zakupić wiertarko wkrętarka Bosch to moment obrotowy.

Od niego zależy czy będziemy umieli jedynie wkręcać śrubki czy również wiercić się w twardym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki jakiemu potrafimy regulować moc. Im większa liczba na nim, tym potężniejszy moment obrotowy. Możemy napotkać na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką olbrzymią mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie funkcjonować. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dobrać do surowca z jakim chcemy pracować. Nie zawsze większa moc jest lepsza, ponieważ możemy zniszczyć surowiec, na jakim pracujemy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeśli potrzebujemy ją do twardych surowców będzie on konieczny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego pożądane są wiertła hartowane wyprodukowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją użyć:

  • wiercenia w konkretnych materiałach
  • wkręcania śrub o znacznej średnicy
  • do energicznego i dodatkowo głębokiego wkręcania dużej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie uniwersalne, jakie przyda się w każdym domu lub warsztacie. Dodatkowo selekcjonując wariant z udarem, będziesz miał wielkie możliwości wiercenia w oryginalnych materiałach.