Jak dobrać akumulator do wkrętarek Bosch w odpowiednim sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowoczesnej technologii, która pozwoliła stworzenie nowej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to pewnie najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich podstawowa zaleta to znaczna siła oraz prędkość naładowania. Jeśli musimy pracować dość długo powinniśmy kupić 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na dodatkowym pracujemy. Jeśli nie wiemy jaki typ konkretnie zakupić, by mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy zakupić taki sam jak posiadamy lub spytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego typu. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent poleci nam dobry akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on najczęściej nabywany, ponieważ posiada 4 zasadnicze cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niewielki stopnień samorozładowania
  • długim cyklu żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego typu kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Szczególnie ważnym elementem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie mogą być nigdy rozładowane zupełnie, powinien być naładowany w 40%.

Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej popularne. Były one dostosowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je wykorzystywać tam gdzie trudno jest podejść z przewodem jak np. praca w parku lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu posiadają niezwykle niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na parę godzin działania bez przerwy.

Wybór tak naprawdę nie jest łatwy. Różnią się one także mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o większe sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Jednak wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on naprawdę duży, warto spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze dobry rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.